Katowicka firma informatyczna Kamsoft w ramach swojego projektu pn. Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (OSOZ) przygotowała dla społeczeństwa nowy serwis: "Parametry zdrowotne".

Za pomocą tego serwisu (www.osoz.pl) osoby mające indywidualne konta zdrowotne w systemie OSOZ mogą monitorować najważniejsze parametry zdrowotne i porównywać z zalecanymi normami.

Do parametrów tych należą m.in.:
• temperatura ciała
• ciśnienie krwi
• poziom cukru
• waga
• wzrost
• puls
• wskaźnik BMI

Dodatkowo pacjenci lub lekarz mogą zgłaszać propozycje rozszerzenia listy parametrów opisujących podstawowe funkcje zdrowotne, a także określać częstotliwości dokonywania rejestracji tych parametrów. Dzięki temu podczas eksploatacji serwisu pacjent będzie informowany na bieżąco o terminie zapisania kolejnych wartości monitorowanych parametrów.

– System umożliwia pacjentowi monitorowanie stanu zdrowia we własnym zakresie, a także udostępnianie tych parametrów swojemu lekarzowi, co bez wątpienia wpłynie na większą precyzję diagnozy lekarskiej i w efekcie skuteczniejsze leczenie. Wierzymy, że nasz serwis pomoże zapobiec wielu poważnym chorobom, które powstają często w wyniku braku odpowiedniej i wiarygodnej informacji, dostępnej w odpowiednim czasie – informuje nas Rafał Kozioł, dyrektor Wydziału Systemu OSOZ.

Serwis został skonstruowany w przejrzysty i atrakcyjny sposób. Monitorowanie parametrów zdrowotnych odbywa się za pomocą czytelnych prezentacji, wykresów i tabeli, w zależności od preferencji pacjenta.

Kolejnym serwisem, który niebawem zostanie udostępniony, będzie możliwość porównywania parametrów zdrowotnych danego pacjenta, ze średnimi parametrami krajowymi lub regionalnymi. Taki serwis pozwoli pacjentom na bieżącą ocenę, jak wiele i w którym kierunku odchylają się ich parametry zdrowotne od tła opisującego zdrowie społeczeństwa.

Zgodnie z podstawową filozofią OSOZ rejestracja i monitorowanie parametrów zdrowotnych nie zawiera danych osobowych, a więc jest całkowicie anonimowe.

Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia tworzy firma KAMSOFT, producent specjalistycznego oprogramowania dla medycyny i farmacji. W ramach systemu OSOZ dostępnych jest szereg serwisów wspomagających opiekę zdrowotną, a ich głównym założeniem, jak i misją całego systemu, jest wspomaganie opieki zdrowotnej z ukierunkowaniem na rozwój metod medycyny zapobiegawczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH