Telemedycyna rośnie jak na drożdżach. Dla inwestorów to szansa, ale i ryzyko Centrum Zdalnej Opieki e-Care Kraków. Fot. materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Kto chce skorzystać na rewolucji telemedycznej, ten musi zaakceptować ryzyko - wynika z najnowszego raportu o perspektywach globalnego rynku telemedycznego, który przygotowała firma Biotech Management Consulting (BMC).

Wartość globalnego rynku telemedycznego to według różnych szacunków nawet 27 mld dolarów. Co więcej, jego prognozowane tempo wzrostu w kolejnych latach to co najmniej 15 proc. rocznie.

Autorzy raportu wskazują na świetne perspektywy branży, ale jednocześnie zwracają uwagę na czynniki ryzyka.

„Do tej pory dominującym obszarem był rynek urządzeń i usług dedykowanych zastosowaniom kardiologicznym. Jest on obecnie najbardziej wysyconym rynkiem. (...) Wydaje się, że następnym krokiem będzie lepsze zagospodarowanie rozwiązań telemedycznych do diagnostyki, terapii i prewencji innych przewlekłych chorób cywilizacyjnych, w tym chorób metabolicznych i onkologicznych” - cytuje fragment raportu Puls Biznesu.

Andrzej Białkowski-MiIer, prezes BMC i współautor opracowania, podkreśla, że branża telemedyczna do tej pory najlepiej rozwijała się w USA ze względu na stworzenie tam korzystnego otoczenia regulacyjnego w związku z certyfikacją produktów, a także otoczenia refundacyjnego. 

Dodaje, że obecnie telemedycyna może się dynamicznie rozwijać także za sprawą samego zainteresowania użytkowników i coraz większej dbałości o zdrowie. Jako przykład podaje segment mHealth, czyli wsparcie terapii za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

Jak tłumaczy szef BMC, na całym świecie kapitalizacja spółek telemedycznych wielokrotnie przekracza ich sprzedaż. Przestrzega jednak inwestorów, by angażując się w spółki w momencie przełomu technologicznego pamiętali, że to szansa na wyższą stopę zwrotu, ale za cenę wzięcia na siebie wysokiego ryzyka niepowodzenia.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH