Szpitale w Opolu i Branicach przechodzą na AMMS

Asseco Poland wygrało przetarg na wprowadzenie e-usług medycznych w lecznicy neuropsychiatrycznej w Opolu i szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych w Branicach.

Wartość umowy na wprowadzenie e-usług medycznych w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym im. św. Jadwigi w Opolu oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. ks. J. Nathana w Branicach wynosi około 1,65 mln zł brutto.

Wprowadzenie e-usług będzie realizowane w oparciu o kompleksowe rozwiązanie Asseco dla szpitali - Asseco Medical Management Solutions. Wdrożenie systemu pozwoli szpitalom nie tylko uruchomić e-usługi medyczne, ale także przygotować się do przejścia na Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Do systemu szpitalnego zostaną włączone pracownie diagnostyczne.

- Lekarze otrzymają łatwy wgląd w wyniki badań w każdym miejscu szpitala, gdyż po pobraniu naszej aplikacji mHOSP będą mogli korzystać z systemu AMMS za pomocą urządzeń mobilnych - mówi Jan Butkiewicz, zastępca dyrektora Pionu Opieki Zdrowotnej Asseco Poland.

Dzięki mobilności systemu wyniki konsultacji medycznych i zalecenia lekarskie są dostępne w każdym miejscu szpitala. Lekarze mają ułatwione generowanie skierowań, gdyż większość danych jest już w systemie. Lekarz na ekranie dotykowym określa kolejne badanie a informacja o jego zleceniu - wraz z danymi pacjenta - pojawia się na monitorze w odpowiednim gabinecie lekarskim lub zabiegowym.

AMMS to zintegrowane rozwiązanie o budowie modułowej wykonane w technologii internetowej. Obejmuje wszystkie procesy medyczne i administracyjne, zapewniając pacjentom wygodny, zdalny kontakt ze szpitalem, a dyrekcji - monitorowanie kosztów leczenia.

Z punktu widzenia codziennej pracy personelu pielęgniarskiego należy spodziewać się ułatwień w zakresie planowania i ewidencji podań leków, przypisywania sal, wprowadzania informacji o pomiarach parametrów życiowych (temperatura, ciśnienie, etc.), planowania czynności przy pacjencie.

Aplikacja została stworzona w oparciu o nowe wymagania dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Karta oddziałowa, wypis, karta statystyczna, opis badań pacjenta, zaświadczenia, recepty, epikryza czy zalecenia dla pacjenta powstają na podstawie danych, które zostały wprowadzone w trakcie pobytu pacjenta w szpitalu w różnych modułach systemu AMMS. Dzięki temu wszystkie te dokumenty można przygotować w ciągu kilku minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH