Świętokrzyskie: powstaje e-platforma turystyki zdrowotnej

Stworzenie sieci powiązań między przedsiębiorcami działającymi w branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej, ma ułatwić powstająca w Świętokrzyskiem internetowa platforma. Powstaje ona z inicjatywy Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

- Chcielibyśmy pod koniec roku powiedzieć, że zainspirowaliśmy współpracę między przedsiębiorcami w szeroko rozumianej branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Chcemy, aby to narzędzie pomagało w budowaniu sieci powiązań między przedsiębiorcami, w tym tworzeniu wspólnych ofert - powiedział w PAP kierownik działu rozwoju Regionalnego Centrum Naukowo Technologicznego (RCNT ) w Podzamczu Chęcińskim Jakub Czaplarski.

Współpracę między różnymi podmiotami tej branży, np. ośrodkami spa, uzdrowiskami, hotelami, gastronomią ma ułatwić powstająca w Podzamczu platforma internetowa. - W rzeczywistości będzie to prosta strona internetowa, za pomocą której zalogowani przedsiębiorcy będą mogli budować współpracę - wyjaśnił Czaplarski.

Turystyka zdrowotna i prozdrowotna jest jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji województwa, czyli gałęzią gospodarki zaliczaną w regionie do najbardziej obiecujących i mogącą liczyć na szczególne wsparcie w nowym okresie budżetowym Unii Europejskiej (2014-2020).

Czaplarski przytoczył przykładowy model współpracy jaka może zostać zainicjowana dzięki platformie. - Najbardziej jaskrawym przykładem jest np. właściciel hotelu, który porozumie się z przedsiębiorcą prowadzącym np. obiekt spa. Potem stworzą oni wspólną ofertę i dadzą np. wspólną zniżkę dla swoich wspólnych klientów - zaznaczył.

Internetowa platforma współpracy jest kolejnym działaniem RCNT w Podzamczu Chęcińskim na rzecz branży turystyki zdrowotnej.

- Do tej pory organizowaliśmy regularne spotkania animacyjne dla przedsiębiorców z tej branży. Ośmiu z nich wysłaliśmy do Londynu na największe targi turystyki medycznej w lipcu ub.r. - powiedział Czaplarski.

Centrum oferuje także m.in. darmowe usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorstw z zakresu ryzyka inwestycyjnego i analizy niszy rynkowych. - Staramy się dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorców z tej branży, bo mamy kilka usług, które możemy im darmowo świadczyć - dodał Czaplarski.

Powstałe z funduszy unijnych z inicjatywy samorządu województw RCNT angażuje się w wiele projektów z zakresu zdrowia a także medycyny. To właśnie na jego obszarze powstał pierwszy w Polsce Publiczny Bank Komórek Macierzystych, który już przyjmuje bezpłatnie próbki krwi pępowinowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH