Świętokrzyskie: miliony z UE na e-zdrowie Dofinansowane zostaną projekty związane z rozwojem systemów informatycznych w placówkach ochrony zdrowia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Niemal 50 mln zł ze środków z UE przekaże zarząd województwa świętokrzyskiego na projekty związane z rozwojem systemów informatycznych w placówkach ochrony zdrowia.

Przedsięwzięcia będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ) na lata 2014-2020, w ramach działania "Rozwój e-społeczeństwa".

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, przed kilkoma dniami zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu kwotą 50,5 mln zł siedmiu projektów wybranych w konkursie na rozwój e-zdrowia. Trzy pozostałe projekty, które nadesłano na konkurs, znalazły się na liście rezerwowej.

Pieniądze trafią do jednostek ochrony zdrowia - szpitali i gminnych zakładów opieki zdrowotnej - na rozwój systemów i infrastruktury informatycznej, dzięki której będą one skuteczniej zarządzane, a także na wdrożenie lub wymianę elektronicznej dokumentacji medycznej oraz na wsparcie rozwoju elektronicznych usług publicznych.

Wybrane w konkursie projekty to m. in.: "Informatyzacja Placówek Medycznych Województwa Świętokrzyskiego (InPlaMed)" (47 mln zł wsparcia), "Rozwój elektronicznej dokumentacji medycznej oraz elektronicznych usług publicznych w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rakowie, Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sobkowie oraz Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej" (370,8 tys. zł).

To także "Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych dzięki wdrożeniu e-usług w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Pawłowie oraz Samorządowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wąchocku" (396,7 tys. zł) oraz zadanie rozwoju e-usług, przygotowane przez Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej GOMED w Ostrowcu Świętokrzyskim (1 mln 348 tys. zł dofinansowania). 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH