Pozytywna ocena ws. dofinansowania Projektu P1

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uzyskało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) - faza II".

Projekt został zgłoszony do oceny w ramach naboru dla Działania 2.1 "Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych" II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość projektu to 173 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 157 mln zł.

Przy opracowywaniu dokumentacji aplikacyjnej CSIOZ współpracowało z ekspertami centrum kompetencyjnego POPC Wsparcie, które udziela pomocy instytucjom w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizacji projektów informatycznych.

Projekt P1 na podstawie decyzji Komisji Europejskiej został zaliczony do tzw. projektów fazowanych. Faza I projektu P1 zakończyła się 31.12.2015 r. Obejmowała m.in. zaprojektowanie i wytworzenie produktów (podsystemów). W fazie II nastąpi produkcyjne wdrożenie i integracja produktów fazy I oraz udostępnienie wysokiej jakości usług publicznych m.in.:

e-Recepta,
e-Skierowanie,
Internetowe Konto Pacjenta,
udostępnienie danych o zdarzeniach medycznych,
elektroniczna wymiana dokumentacji medycznej.

Więcej: www.csioz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH