Zasadnicze wymaganie wobec systemu informatycznego: uzyskiwać precyzyjne i aktualnych informacji dostępne dla całego personelu medycznego zatrudnionego w placówce.

SAP AG (niem.: Systemanalyse und Programmentwicklung, ang. Systems Applications and Products in Data Processing), to międzynarodowa firma informatyczna, działająca od 1972 r., z siedzibą w Walldorf w Niemczech.
SAP jest pionierem w realizacji oprogramowania ERP dla firm, praktycznie, każdej branży. Terminem ERP (ang. Enterprise Resource Planning - Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) określa się systemy informatyczne złożone ze współpracujących z sobą modułów. System SAP dedykowany jest – pod handlową nazwą SAP for Healthcare – do zastosowania w systemie ochrony zdrowia.
Na całym świecie rozwiązania SAP umożliwiają ponad 800 prywatnym i publicznym placówkom służby zdrowia – szpitalom, dostawcom podstawowych usług medycznych, organizacjom świadczącym usługi zdrowotne w ramach ubezpieczenia prywatnego oraz sieciom dostawców usług – przekształcenie w najlepiej funkcjonujące organizacje.

Z możliwością rozbudowy
ZNA, jedna z 10 największych europejskich sieci szpitali z siedzibą w Antwerpii wdrożyła w ub. roku kompleksowy system zarządzania zasobami. Pozwoliło to na ujednolicenie procesów logistycznych i finansowych w 17 centrach opieki.
– Bardzo starannie przygotowaliśmy się do wyboru systemu ERP – przyznaje Jef Peeters, dyrektora zarządzającego ZNA. – Skupiliśmy się na ocenie jakości aplikacji, spójności planu wdrożenia, usług po wdrożeniu i kosztów. W końcowym etapie tego rygorystycznego procesu, rozwiązanie SAP i Partezis okazało się najlepiej odpowiadać naszym wymaganiom. W ramach standardowej umowy otrzymaliśmy najwyższej klasy wsparcie dla wszystkich procesów finansowych i logistycznych, a także mamy możliwość elastycznej rozbudowy naszego systemu w zależności od przyszłych potrzeb.

Pierwszy w Meksyku
Innym ośrodkiem, który zdecydował się na stosowanie SAP jest Szpital San Jose, w Monterrey, w Meksyku. Ta placówka ma nie, nie tylko u siebie, opinię instytucji medycznej świadczącej usługi o najwyższym standardzie. Dyrekcja tego szpitala była świadoma, że utrzymanie takiego poziomu jest możliwe poprzez  poprzez scentralizowanie informacji o pacjentach i dostępnych zasobach. Wysoka jakość świadczonych usług medycznych wymaga także administrowania i rozliczania oraz poprzez dokładna analizę kluczowych danych dotyczących szpitala.

Kierownictwo szpitala zdecydowało się na wybór rozwiązania oferowanego przez firmę SAP. W efekcie szpital był pierwszym w Meksyku, który do swojej działalności wykorzystał sapowskie rozwiązania dla służby zdrowia: SAP Patient Management mySAP Enterprise Resorce Planning.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH