Podlaskie: 15,3 mln zł z UE na e-usługi medyczne

Ponad 15,3 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać projekty dotyczące poprawy funkcjonowania ochrony zdrowia w Podlaskiem dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych. Nabór wniosków rozpoczął się we wtorek (24 lipca), potrwa do 24 września.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego.

Jak powiedziała PAP Barbara Likowska-Matys z departamentu zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, w konkursie o dotację mogą ubiegać się m.in. samorządy i placówki medyczne (zarówno zakłady opieki stacjonarnej, jak i opieki ambulatoryjnej), działające w publicznym systemie ochrony zdrowia, niezależnie od organu założycielskiego.

Swoje projekty mogą też składać niepubliczne placówki medyczne, ale - jak podkreśliła Likowska-Matys - warunkiem jest posiadanie kontraktu z NFZ.

Wnioski powinny dotyczyć rozwoju tzw. aplikacji telemedycznych (e-zdrowia) jak sprawozdawczość medyczna, elektroniczna karta zdrowia, e-recepty czy rejestracja przez internet. Dofinansowanie mogą uzyskać też projekty, które poprzez zastosowanie technologii informatycznych usprawnią zarządzanie placówką.

Minimalna wartość projektu to 250 tys. zł, maksymalna - 3 mln zł. Dofinansowanie wyniesie do 85 proc. kosztów.

Likowska-Matys poinformowała też, że dodatkowe punkty podczas oceny wniosków możliwe są do uzyskania m.in. za innowacyjność usług, wysoki stopień zaawansowania technologicznego oraz komplementarność z projektem Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie.

Projekt e-zdrowie realizowany jest przez <a class="pssupport" href="http://www.portalsamorzadowy.pl" title="samorząd terytorialny">samorząd</a> województwa wraz z 28 placówkami ochrony zdrowia i 10 powiatami. Ma być gotowy w 2014 r. Jego wartość to około 62 mln zł. W ramach projektu powstanie system danych o pacjentach, który będzie dostępny w każdej placówce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH