Opolskie: e-usługi w Centrum Onkologii

Opolskie Centrum Onkologii będzie wspólnie ze Szpitalem Wojewódzkim oraz Specjalistycznym Zespołem Opieki nad Matką i Dzieckiem w Opolu realizować projekt z zakresu e-usług. To przedsięwzięcie, otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości 7,7 miliona zł, co stanowi 85 proc. wartości projektu.

Dr Wojciech Redelbach, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii w rozmowie z Radiem Opole zaznacza, że projekt ma przede wszystki znaczenie dla usprawnienia bezpieczeństwa w zakresie przechowywania i ochrony danych pacjentów. Wszystkie dane dotyczące pacjenta będą wprowadzone w formie formularza online w internecie. W rejestracji potrzebna będzie jedynie weryfikacja i poświadczenie ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą systemu eWUŚ.

Chory bedzie też mógł pobrać na nośniku elektronicznym swoją dokumentację medyczną. Wystarczy, że wcześniej wypełni odpowiedni wniosek w internecie.  

Na razie pacjenci nie będą jeszcze mogli założyć konta osobistego, aby po zalogowaniu dotrzeć do swoich wyników badań, ponieważ jednak sieć obejmuje trzy szpitale, drogą online będą one mogły być przekazywane pomiędzy tymi trzema lecznicami.

Kolejnym etapem realizacji projektu jest objęcie wspomnianą siecią wszystkich placówek w regionie. Opolska sieć miałaby się w przyszłości połączyć z ogólnokrajową siecią wymiany informacji.

Dyrektor Redelbach podkreśla, że o ile zagwarantowano w budżecie państwa środki na centralną sieć, o tyle poszczególne szpitale same muszą zadbać o środki na przyłączenie do niej. Dlatego dofinansowanie z UE jest dla nich szansą na realizację tego zadania. 

Więcej: www.radio.opole.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH