O informatyzacji i telemedycynie podczas XIII Forum Rynku Zdrowia FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Przed nami trzynasta edycja Forum Rynku Zdrowia (23-24 października 2017 r., Warszawa, hotel Sheraton), które stało się jedną z najbardziej prestiżowych, publicznych i wielowątkowych debat o systemie ochrony zdrowia w naszym kraju, gromadzącą co roku ponad 1000 uczestników.

Oprócz plenarnej sesji inauguracyjnej zaplanowano 20 dyskusji panelowych o zróżnicowanej tematyce, obejmującej zarówno politykę zdrowotną, organizację, finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia, jak również terapie w wybranych dziedzinach medycyny.

Szczegółowy program i rejestracja: www.forumrynkuzdrowia.pl

We agendzie tegorocznego Forum Rynku Zdrowia - organizowanego od 2005 r. przez wydawcę wraz z redakcją miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia - są również sesje traktujące o informatyzacji polskiej ochrony zdrowia, a także rozwiązaniach telemedycznych.

W dyskusjach panelowych weźmie udział reprezentatywne grono prelegentów, między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawiciele placówek medycznych, dostawców rozwiązań informatycznych oraz eksperci.

Tematyka tych sesji obejmuje szeroki zakres zagadnień dotyczących: informatyzacji ochrony zdrowia z perspektywy projektów centralnych, szpitali oraz dostawców systemów IT; elektronicznej dokumentacji medycznej; jakości i bezpieczeństwa gromadzonych danych; rejestrów medycznych; platform regionalnych.

Przypomnijmy, że 29 września br. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad Strategią e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-22. Jej przygotowanie jest częścią Programu e-Zdrowia, tworzonego w ramach porozumienia pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Ministerstwem Cyfryzacji.

Prace nad Strategią toczą się w trzech zespołach specjalistycznych: cyfrowej transformacji; lepszej opieki zdrowotnej; lepszego zarządzania w ochronie zdrowia. Zakończenie prac nad Strategią e-Zdrowia planowane jest do końca 2017 roku.

Z kolei najważniejsze wątki panelu poświęconego telemedycynie związane będą z aspektami prawnymi wdrażania rozwiązań telemedycznych oraz z obecną i potencjalną skalą ich stosowania w jednostkach ochrony zdrowia.

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum Rynku Zdrowia będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny - wyróżnienia przyznawane przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

Organizatorem Forum jest Grupa PTWP - wydawca miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH