Nowe podejście do informatyzacji ochrony zdrowia zaczyna się sprawdzać Marcin Węgrzyniak, dyrektor CSIOZ; FOT. PTWP

- Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nowe podejście do realizacji projektów centralnych w zakresie informatyzacji polskiej ochrony zdrowia, sprawdza się w praktyce - mówi Marcin Węgrzyniak, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

- Wyciągnęliśmy wnioski nie tylko z naszych wcześniejszych doświadczeń, ale także błędów, jakie popełniły inne kraje w tej dziedzinie. Spektakularna stała się już porażka brytyjskiego projektu informatycznego w opiece zdrowotnej, gdzie nieefektywnie wydano na ten cel miliardy funtów - przypomina dyrektor Węgrzyniak.

Zaznacza, że podobnie jak Brytyjczycy, po niepowodzeniu przedsięwzięcia również w Polsce zmieniono podejście do takich projektów. - Realizujemy je w tzw. metodyce zwinnej, szybko reagując na bieżące potrzeby użytkowników - dodaje Marcin Węgrzyniak.

Wskazuje, że przykładem tego nowego podejścia jest uruchomienie latem tego roku - po raz pierwszy w historii realizacji projektu P1 - środowiska informatycznego, w którym dostawcy rozwiązań IT dla placówek medycznych mogą testować swoje oprogramowanie, w tym np. zgodność z e-receptą.

Wypowiedź zarejestrowana podczas XIII Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 23-24 października 2017).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH