Przygotowanie aktów prawnych umożliwiających rozwój telemedycyny, łatwiejszy dostęp do informacji medycznej i usprawnienie komunikacji elektronicznej w ochronie zdrowia - zakłada Strategia e-Zdrowie Polska na lata 2009-2015.

Gdyby do 2015 udało się zrealizować wszystkie założenia Strategii e-Zdrowie, to informacja medyczna trafi do nas sama, a do specjalisty zarejestrujemy się via internet.

Strategia e-zdrowie została podzielona na kilka części dotyczących: realizacji programów informacyjnych przez podmioty ochrony zdrowia przy wykorzystaniu technik informatycznych; systemu informacji medycznej; wybranych centralnych baz danych i rejestrów w ochronie zdrowia; dostępu do informacji w ochronie zdrowia; telemedycyny; edukacji zdrowotnej i ochrony zdrowia; bezpieczeństwa i ochrony danych.

Utworzenie centralnego portalu informacyjnego ochrony zdrowia  miałoby umożliwić rejestrację wizyt, elektroniczną obsługę recept, dostęp dla personelu medycznego do informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz dostęp do informacji na temat profilaktyki. Powstałby również system monitorujący czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne w placówkach ochrony zdrowia. System pozwalałby przy tym na znalezienie lekarza lub świadczeniodawców oferujących krótszy okres oczekiwania na usługę oraz umożliwiałby płatnikowi dostosowanie środków finansowych do zapotrzebowania na poszczególne usługi.

Źródłem finansowania projektu mają być środki unijne.

Strategia e-zdrowie została opublikowana na stronach Ministerstwa Zdrowia i przekazana do uzgodnień resortowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH