15 września NRL podjęła stanowisko w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Pozytywnie ocenia cel ustawy, jakim jest zastąpienie aktualnej wersji dokumentów „Prawo wykonywania zawodu lekarza” oraz „Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty” dokumentami wyposażonymi w mikroprocesor.

Naczelna Rada Lekarska zauważa, że rozwiązanie było od szeregu lat oczekiwane przez samorząd lekarski jako odpowiadające zachodzącym zmianom w zakresie elektronizacji systemu ochrony zdrowia. Nowy dokument nie tylko będzie służył lekarzom i lekarzom dentystom jako potwierdzenie posiadanych przez nich uprawnień zawodowych, ale przede wszystkim będzie umożliwiał wykonywanie zawodów z wykorzystaniem narzędzi informatycznych wprowadzanych w zakresie dokumentacji medycznej czy wystawiania recept i skierowań w formie elektronicznej.

Jednocześnie Naczelna Rada Lekarska wskazuje, że stworzenie i utrzymanie systemu teleinformatycznego, wydawanie przez okręgowe rady lekarskie dokumentów „Prawo wykonywania zawodu lekarza” oraz „Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty”, a także dokonywanie przez okręgowe rady lekarskie przedłużenia ważności kwalifikowanych certyfikatów podpisu elektronicznego tych dokumentów, musi być w całości finansowana z budżetu państwa.

Czytaj: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH