NRL o przerwach w funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego

Na stronie internetowej NRL opublikowano stanowisko w którym Naczelna Rada Lekarska wyraziła zaniepokojenie przerwą w działaniu systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest rejestr podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz poważnymi nieprawidłowościami w jego funkcjonowaniu.

NRL wezwała Ministra Zdrowia do podjęcia działań, które zlikwidują nieprawidłowości w funkcjonowaniu ww. systemu teleinformatycznego oraz w przyszłości zapobiegną przerwom w jego działaniu.

"Niewywiązywanie się jednostki podległej Ministrowi Zdrowia z ww. obowiązku ustawowego skutkuje uniemożliwieniem dokonywania wpisu lekarzy, lekarzy dentystów podejmujących działalność leczniczą w formie praktyki lub dokonania zmiany we wpisie, a tym samym czyni niemożliwym wydawanie zaświadczeń o wpisie praktyk zawodowych lekarzy, lekarzy dentystów do księgi rejestrowej" - napisano w dokumencie.

"Sytuacja taka ogranicza lekarzy i lekarzy dentystów w wykonywaniu zawodu w formie praktyki zawodowej, w szczególności w zakresie podpisywania umów cywilnoprawnych na wykonywanie praktyki w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego lub kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia." - podaje stanowisko NRL.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH