NFZ uruchomił portal dla obywateli krajów Unii - o leczeniu w Polsce

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że 9 maja br. został uruchomiony portal polskiej instytucji łącznikowej w zakresie rzeczowych świadczeń zdrowotnych. To portal informujący o zasadach leczenia w Polsce, dostępny w pięciu wersjach językowych - angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i włoskiej.

Celem nowo powstałego serwisu internetowego jest zapewnienie kompleksowej informacji dotyczącej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Polsce i pozostałych krajach UE i EFTA.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu, które Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (DWM) zgromadził jako polska instytucja łącznikowa, powstała platforma internetowa prezentująca w sposób prosty, przyjazny i przystępny zagadnienia budzące największe zainteresowanie.

Wśród zagadnień o jakich traktuje portal są zasady korzystania z rzeczowych świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innym państwie członkowskim oraz dokumentów do tego uprawniających, zasady zwrotu kosztów poniesionego leczenia w przypadku korzystania ze świadczeń za granicą bez wymaganego dokumentu oraz zasady rozliczeń kosztów rzeczowych świadczeń zdrowotnych udzielanych na podstawie przepisów o koordynacji.

Można także z portalu dowiedzieć się o zasadach korzystania z leczenia planowanego w państwach UE/EFTA oraz praw i obowiązków wynikających z przepisów o koordynacji.

W nawigacji po serwisie i uzyskaniu pożądanych informacji korzystającym z portalu pomoże wirtualny asystent, a formularze kontaktowe ułatwią osobom zainteresowanym kontakt z Funduszem.

Informacja o zasadach korzystania z leczenia w Polsce dostępna jest w pięciu wersjach językowych - angielskiej, francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i włoskiej.

Nowy portal dostępny jest pod adresem: www.ekuz.nfz.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH