Takich kolejek do rejestracji w przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie dawno nie widziano. Niektórzy twierdzą nawet, że takich tłumów nie było tu jeszcze nigdy.

A wszystko z powodu wdrożenia nowego systemu informatycznego, który ma usprawnić przyjęcia pacjentów. Z zapowiedzi dyrekcji WOMP wynika jednak, że w ciągu najbliższych 2-3 dni będzie „ciężko”. Głównie dlatego, że zasad działania systemu muszą się nauczyć rejestratorki. To niełatwe, szczególnie w warunkach, gdy zirytowani pacjenci, jak to w sezonie grypowym bywa, bardzo liczni, głośno dzielą się uwagami na temat porządków w Ośrodku. W dodatku zdziesiątkowany przez grypę jest także personel WOMP. Jakby tego było mało do Ośrodka przeniosła się właśnie z innej części miasta przychodnia pulmonologiczno-alergologiczna. Zwalanie winy na zmianę systemu i okoliczności towarzyszące nie wszystkich jednak przekonuje. Niektórzy twierdzą, że do lekarza rodzinnego nie mogą się dostać od połowy stycznia.

Zdaniem dyrekcji Ośrodka to nieprawdziwa informacja. Przez ostatni tydzień wstrzymano wprawdzie rejestrację do specjalistów, ale wszystko wróciło już do normy.

– Dotychczasowy system informatyczny był przestarzały i często się zawieszał  – wyjaśnia Małgorzata Sysło-Przedpełska, p.o. dyrektora WOMP. – Nowy pozwoli na działanie całej przychodni w sieci. Lekarze będą mieli w gabinetach komputery, co ułatwi dodatkowo bieżącą sprawozdawczość do NFZ. Chcemy, aby w przyszłości była także możliwa elektroniczna rejestracja pacjenta do lekarza.

Dyrektor Sysło-Przedpełska przyznaje, że nie przewidziała, iż wdrożenie systemu spowoduje takie problemy. Nie było także możliwości, aby oba systemy - stary i nowy - działały przez jakiś czas równolegle. Wkrótce ten sam system zostanie wprowadzony do wszystkich przychodni WOMP. Czy sytuacja się powtórzy?

– Rejestratorki przez dwa tygodnie ćwiczyły „na sucho”... Teraz muszą nauczyć się systemu w praktyce. Mamy nadzieję, że unikniemyw przyszłości, bo problemów, bo będziemy bogatsi w doświadczenia – ocenia Małgorzata Sysło-Przedpełska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH