MAC uruchomił nową stronę internetową dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło nową stronę internetową: www.mac.gov.pl, dostosowując ją do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji trwały prace nad zmianą serwisu www.mac.gov.pl. Został zmieniony nie tylko wygląd strony, ale także wyodrębniono w osobnych blokach informacje o nowych projektach, konsultacjach i planach ministerstwa.

MAC dołożył wiele starań, aby nowy serwis był dostępny dla osób niepełnosprawnych - m.in. elementy graficzne zostały dobrane i opisane tak, by osoby niedowidzące nie miały kłopotów z ich odczytaniem. Poprawiona została także struktura tekstów.

Serwis został zbudowany wedle standardów dostępności opisanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 526). Mówi ono, jak tworzyć i przebudowywać serwisy publiczne, by świadczyły one obywatelom usługi najwyższej jakości.

Prace nad nową stroną internetową wspierali eksperci zajmujący się dostępnością stron internetowych. Serwis został także przetestowany przez specjalistów Akces Lab. Na razie została udostępniona wersja beta strony internetowej, wciąż nanoszone są jeszcze poprawki. MAC zwraca się także z prośbą o uwagi dotyczące funkcjonalności strony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH