Lubelskie: 135 osób otrzyma opaski z ''czerwonym guzikiem życia'' Uczestnicy zostaną objęci całodobową usługą monitoringu systemem przywoławczym. Fot. Shutterstock

Uczestnicy projektu ''Czerwony guzik życia - aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego'' zostaną wyposażeni na 2 lata w specjalne bransoletki z tzw. ''przyciskiem życia'', który pozwoli łączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i w razie potrzeby wezwać pomoc.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku, projekt ''Czerwony guzik życia...'' otrzymał dofinansowanie unijne i będzie realizowany w Powiecie Kraśnickim na przełomie 2017 i 2018 r.

- Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych, poprawa warunków opieki domowej oraz wzrost aktywności społecznej 135 niesamodzielnych osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność, wymagają wsparcia społecznego i dodatkowych usług opiekuńczych - wyjaśnia wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha.

Uczestnicy zostaną objęci całodobową usługą monitoringu systemem przywoławczym (tzw. teleopieka). Zapewni ona szybką i skuteczną reakcję w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Osoby uczestniczące w tym przedsięwzięciu otrzymają „bransoletki życia” przypominające zegarek i posiadające funkcję nadajnika. Zostaną w nich umieszczone następujące informacje: dane osobowe, wiek, grupa krwi, uczulenia, zdiagnozowane choroby, przepisane leki, dane kontaktowe najbliższych osób. Bransoletki będą wyposażone w alarmowy ''przycisk życia'', który pozwoli połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i wezwać pomoc.

Czujnik umieszczony w bransoletce wykrywa utratę przytomności lub upadek i automatycznie alarmuje Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Ich zakup umożliwi wsparcie usług opiekuńczych i zapewni możliwość reakcji w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Koszty realizacji tego przedsięwzięcia to prawie 884 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 839 771,90 zł. Resztę środków zabezpiecza Powiat Kraśnicki wraz z 9 gminami oraz miastami. Do projektu nie przystąpiło tylko miasto Kraśnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH