Jakich aplikacji używać do rozliczeń z NFZ? Freeware'owych, czy komercyjnych? NFZ publikuje informacje o kolejnych terminach

Proces wymiany oprogramowania do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia trwa od połowy 2007 roku. Doświadczenie nauczyło, że bezpłatność starych programów jest tylko pozorna. Szanse na uzyskanie skutecznej pomocy w przypadku awarii darmowych aplikacji do rozliczeń są coraz mniejsze. Oddziały NFZ zaprzestały serwisowania tych systemów, zaś producenci nie mają zespołów serwisowych. Pozostaje tylko płatna usługa, ale chętnych do ich świadczenia jest coraz mniej, gdyż większość świadczeniodawców używa już nowych programów. Komercyjni usługodawcy koncentrują się na obsłudze systemów, których używa większość odbiorców.

Ponad 10 tysięcy licencji
Mimo, że niektórzy nadal rozliczają się przy pomocy Pakietu Świadczeniodawcy, lub też wybrali któreś rozwiązanie z bogatej oferty uwolnionego rynku, można już dziś stwierdzić, że w wielu regionach Polski najpopularniejszym alternatywnym programem zastępującym Pakiet Świadczeniodawcy jest mMedica. W województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, pomorskim czy śląskim, liderem jest właśnie ten system. Dotychczas w Polsce sprzedano już licencje na ponad 10 tysięcy stanowisk.

Doświadczenie procentuje
Ma to przełożenie na jakość produktu. Jeżeli producent sprzedał tysiące licencji, oznacza to, że inwestuje w rozwój zarówno samego systemu, jak i wsparcia serwisowego. Niewątpliwie rekomendacją dla samego systemu są użytkownicy nowych programów, których są  tysiące. Co miesiąc rozliczają się z funduszem i otrzymują należne wynagrodzenie. Przejście na mMedica wcale nie oznacza konieczności zmiany sposobu pracy. Przeciwnie – program powstał na bazie wieloletnich doświadczeń w zakresie produkcji rozwiązań do rozliczeń z NFZ i odziedziczył zalety Pakietu Świadczeniodawcy, jednocześnie oferując wiele nowych elementów przyśpieszających i usprawniających pracę. Używając tego programu można pracować podobnie jak w Pakiecie – rejestrować i sprawozdawać świadczenia czy deklaracje – a ponadto z biegiem czasu wzbogacać swoją pracę o kolejne dostępne funkcje, takie, jak zarządzanie pracą personelu, korzystanie z terminarza, organizacja wizyt czy gromadzenie dokumentacji medycznej.

Czy warto zwlekać?
Świadczeniodawca ma wolny wybór w zakresie oprogramowania do rozliczeń z NFZ. Oznacza to, że może dowolnie wielokrotnie zmieniać program według własnego uznania.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH