Kto zinformatyzuje ochronę zdrowia?

Rusza poszukiwanie wykonawców najważniejszego systemu IT w ramach informatyzacji ochrony zdrowia.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia ogłosiło przetarg na zaprojektowanie, realizację i nadzór gwarancyjny systemów w ramach projektu „Elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych".

Budżet zarezerwowany przez CSIOZ na ten cel to 360 mln zł. Projekt jest współfinansowany w 85 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013.

Relizacja projektu podzielona jest na cztery niezależnie części. Wybór wykonawców każdej z nich odbędzie się w przetargu, w procedurze ograniczonej. Wnioski o udział w przetargu można składać do 22 marca br.

Jak czytamy w studium wykonalności projekt „Elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych" ma na celu budowę elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, umożliwiającej organom publicznym, w tym administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorcom (ZOZy, apteki, praktyki lekarskie) i pacjentom gromadzenie, analizę i udostępnianie informacji o zdarzeniach medycznych.

W ramach projektu planuje się wdrożenie systemów informatycznych, które pozwolą na usprawnienie procesów, związanych z planowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych, monitorowaniem i sprawozdawczością ich realizacji oraz publikowaniem informacji w obszarze ochrony zdrowia.

Wdrażane rozwiązania pozowlą między innymi na elektroniczną obsługę recept, skierowań oraz rezerwacji na porady lekarskie. Ponadto pozwolą podmiotom nadzorującym i kontrolującym ochronę zdrowia w Polsce na uzyskanie wiarygodnych i aktualnych infromacji.

Więcej: www.csioz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH