Jak pacjent może skorzystać z Twoich usług on-line

W kolejnym artykule z cyklu Akademia Telemedycyny zaprezentujemy możliwości, z których korzysta pacjent decydując się na telemedyczne usługi on-line. Oferuje je nowoczesna internetowa platforma medyczna.

Mobilność społeczeństwa, długie kolejki do gabinetów oraz chęć oszczędzania i podwyższenia jakości usług inspirują nowe rozwiązania w dziedzinie medycyny. Rewolucja wirtualna to największe wyzwania dla ochrony zdrowia. W gromadzeniu danych, wykonywaniu badań i diagnostyce niezbędna okazuje się internetowa platforma medyczna. Stanowi ona integralną część systemu opieki pacjenta.

W czasach, gdy co drugi Polak umiera z powodu schorzeń układu krążenia, wzrasta okres oczekiwania na wizytę w gabinecie, brakuje odpowiedniej ilości specjalistów i nowoczesnego sprzętu. Tymczasem w procesie rozpoznawania i leczenia chorób niezbędna jest szybka i sprawna diagnostyka.

Platforma prosta w obsłudze

Jednym z rozwiązań nowoczesnej telemedycyny jest internetowa platforma medyczna integrująca pacjenta i lekarza, umożliwiająca gromadzenie danych medycznych i dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie oraz zapewniająca korzystanie z nowoczesnych urządzeń telemedycznych monitorujących wybrane parametry medyczne i oferujących zdalną opiekę nad pacjentem. Platforma to nowoczesne oprogramowanie, użyteczne zarówno dla osób chorych wymagających stałej opieki lekarza, jak i zdrowych, które cenią wartość profilaktyki.

Prosta w obsłudze platforma posiada wiele funkcjonalności. Pierwszą z nich jest gromadzenie danych medycznych, do których dostęp otrzymuje pacjent, lekarz i pielęgniarka. Komunikacja między nimi opiera się na całodobowej możliwości internetowego przesyłania danych. Dzięki temu lekarze i pacjenci mogą gromadzić i zarządzać wynikami badań, m.in.: EKG, masy i temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. W każdej chwili można je wydrukować lub uzupełnić o nowe pliki, np. zapisy badań z poprzednich lat.

Dzięki platformie medycznej pacjent ma możliwość gromadzenia własnej dokumentacji medycznej przez całe życie w jednym miejscu, niezależnie od liczby odwiedzanych specjalistów. Na podstawie obserwacji wieloletnich zmian w organizmie pacjenta każdy kolejny lekarz jest w stanie postawić trafną diagnozę, wykryć chorobę we wczesnym stadium rozwoju i dobrać skuteczne metody leczenia.  

Drugą zaletą platformy jest usprawnienie całego procesu przeprowadzania badania. Pacjent dokonuje badania za pomocą urządzenia telemedycznego i przesyła zapis na platformę. Badanie jest dostępne na platformie niemalże od razu. Następnie specjalista z danej placówki analizuje je i stawia diagnozę. Czas oczekiwania na wynik zależy od trybu pracy danego ośrodka. Zazwyczaj jest bardzo szybki - w ciągu dnia wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH