Innowacyjne firmy mogą się już zgłaszać do kolejnej edycji programu "Technology Fast 50"

Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji "Technology Fast 50", rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność gospodarczą niedawno, od szesnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Termin bezpłatnej rejestracji upływa 31 lipca br. Wyniki zostaną ogłoszone 28 października 2015 roku.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie Europy Środkowej. Program daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek.

- Na świecie Deloitte wspiera firmy innowacyjne technologicznie od ponad 20 lat, a w Europie Środkowej od 16 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że ranking Technology Fast 50 zapewnia spółkom, które się w nim znajdą, większą rozpoznawalność i daje szansę na szybszy rozwój - mówi Adam Chróścielewski, partner w dziale audytu, lider konkursu w Europie Środkowej, Deloitte.

W tym roku nieznacznie zmodyfikowano kryteria, które musi spełnić aplikująca do konkursu firma. Najważniejszą zmianą jest skrócenie o rok analizowanego okresu (historia działalności oraz przychody firmy) - wcześniej było to pięć, a obecnie cztery lata. W tym roku badanie dotyczyć więc będzie wyników finansowych osiągniętych w latach 2011 - 2014.

Wyniki Środkowoeuropejskiego rankingu zostaną ogłoszone 28 października tego roku, a globalne wyniki programu w połowie listopada. Tradycyjnie spółki, którym uda się zakwalifikować do rankingu Fast 50 mają szanse znaleźć się w rankingu Fast 500 EMEA, a także - co jest tegoroczną nowością - w światowym Global Technology Fast 100.

- W tym roku doprecyzowano branże w jakich musi działać firma, która chce się ubiegać o miejsce na liście wyróżnionych firm. Zachęcamy spółki działające w sektorze oprogramowania, sprzętu komputerowego, komunikacji, mediów, czystych technologii (clean technology) oraz w szeroko rozumianej branży life sciences (w której zawiera się m.in. biotechnologia, branża farmaceutyczna czy technologia medyczna) - wyjaśnia Piotr Świętochowski, dyrektor w dziale audytu, lider konkursu w Polsce, Deloitte.

Rejestracja przebiega w trybie on-line (ankieta w języku angielskim) - link do ankiety dostępny jest na stronie programu: www2.deloitte.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH