Dolnośląskie: w styczniu ruszy elektroniczna baza danych pacjentów

Dolnośląskie szpitale jako pierwsze w Polsce tworzą elektroniczne kartoteki pacjentów. W pilotażowym projekcie bierze udział konsorcjum 19 dolnośląskich szpitali i przychodni specjalistycznych. Projekt "E-Zdrowie" ma ruszyć już od stycznia 2012 roku.

Liderem projektu jest Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, w którym już od sierpnia br. trwa gromadzenie danych medycznych pacjentów.

System obejmie także cztery wrocławskie szpitale: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J Gromkowskiego, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 i Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku oraz kompleks przychodni Wrocławskiego Centrum Zdrowia i ZOZ przy ul. Dobrzyńskiej.

Placówki należące do konsorcjum właśnie gromadzą informacje do tzw. elektronicznego rekordu pacjenta. W takiej elektronicznej kartotece zebrane będą informacje o całym procesie leczenia, notatki z konsultacji medycznych, pobyty na oddziałach szpitalnych, wyniki badań laboratoryjnych i diagnostycznych,wyniki USG, a także spis leków, które pacjent zażywa.

Projekt współfinansuje dolnośląski urząd marszałkowski w ramach programu unijnego (RPO). Sprzęt i oprogramowanie związane z elektronicznym rekordem pacjenta kosztowały już prawie 30 mln zł.

Więcej: http://wroclaw.gazeta.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH