Dolnośląskie: kolejne wdrożenia informatyczne w placówkach ochrony zdrowia

Ponad 6,5 mln zł warte są informatyczne projekty wdrożeniowe w dolnośląskich placówkach ochrony zdrowia realizowane przez Asseco Poland SA.

Firma realizuje projekt informatyzacji konsorcjum placówek medycznych z powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego oraz z Kłodzka. Wykonuje też projekt w ZOZ w Świdnicy i w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu - podano w informacji przekazanej mediom przez spółkę.

We wszystkich ośrodkach zostanie wdrożony system informatyczny Asseco AMMS, który został wybrany przez placówki. To kompleksowe rozwiązanie stworzone zostało  w oparciu o wymogi dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej. Usprawnia ono pracę  placówek - uzyskują łatwy dostęp do danych pacjentów i mogą oferować im wyższy standard obsługi. 

Asseco Poland, poza dostawą rozwiązań, będzie także odpowiedzialne za szkolenia pracowników. Będą oni mogli skorzystać z opcji nowoczesnego e-learningu i szkolić się na bieżąco z obsługi systemu. Dodatkowo, w ramach oddzielnego budżetu, placówki w Kłodzku i Zgorzelcu zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt informatyczny, niezbędny dla realizacji tego przedsięwzięcia.

- Ponad 450 szpitali w kraju wybrało nasze oprogramowanie, w tym ok. 130 korzysta z Asseco Medical Management Solutions - przekazał Jan Butkiewicz, z Pionu Opieki  Zdrowotnej Asseco Poland  SA.  - Nawiązanie współpracy z kolejnymi placówkami to dla nas sygnał, że AMMS  jest sprawdzonym systemem - dodał.

W ostatnim  półroczu ponad 30 ośrodków zdecydowało się na wdrożenie systemu Asseco. Wśród nich m.in. Szpital Wojewódzki w Bytomiu oraz Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

AMMS jest kompleksowym rozwiązaniem informatycznym dedykowanym dużym i średnim szpitalom, klinikom, centrom medycznym, przychodniom i ambulatoriom. Zapewnia obsługę części medycznej  (HIS) oraz administracyjnej  (ERP) placówki. Zastosowano w nim szereg udogodnień związanych z identyfikacją pacjenta, tj. rejestrację skierowań na podstawie dwuwymiarowych kodów kreskowych czy odczyt danych rejestrowanej osoby z dokumentów tożsamości.

Rozwiązanie umożliwia również drukowanie i odczyt  skierowań w postaci zakodowanej. Przekazywanie tego typu  dokumentów pomiędzy różnymi jednostkami w formie elektronicznej skraca czas rejestracji i przyjęcia pacjenta oraz eliminuje błędy wynikające z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH