Chorzów: w Centrum Pediatrii i Onkologii wdrożyli ZSI

W Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii funkcjonuje już zintegrowany system informatyczny (ZSI). Do niedawna brakującym elementem układanki był system do obsługi laboratorium.

- W dobie XXI wieku brak tego systemu zaburzał organizację pracy w zakresie zlecenia i wykonywania badań laboratoryjnych. Mając na uwadze również obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, została podjęta decyzja o zakupie i wdrożeniu systemu dla laboratoriów - mówi dr Grzegorz Szpyrka, dyrektor ChCPiO.

Przy wdrażaniu - prowadzonym przez Asseco Poland - zaangażowanych było łącznie ok. 350 osób. W ramach projektu stworzono w szpitalu Zintegrowany System Informatyczny (ZSI), obejmujący laboratorium wraz z podłączeniem kilkunastu aparatów, a także dostarczenie sprzętu komputerowego, drukarek i czytników kodów kreskowych.

- Wdrożenie systemu laboratoryjnego udało się przeprowadzić w sposób przyjazny dla personelu i bez zaburzenia organizacji pracy samego laboratorium - dodaje dr Szpyrka.

- Na realizację projektu zespół miał do dyspozycji 60 dni od momentu podpisania umowy. Laboratorium zinformatyzowano modułami do obsługi analityki, mikrobiologii, serologii oraz punktów pobrań i banku krwi - informuje Roman Kacy, manager projektu w Asseco Poland.

W chorzowskiej placówce zrealizowano również dwa inne projekty: podłączenie dodatkowych aparatów analitycznych firmy ResQmed oraz wdrożenie modułu Sprzedaży Usług Medycznych i Zleceń wraz z integracją z systemem RIS/PACS. Prace te również zakończono w zakładanym terminie i budżecie.

Zintegrowany system informatyczny jest fundamentem do uruchomienia elektronicznej dokumentacji medycznej. Korzyści wynikające z wdrożenia ZSI to m.in. uszczelnienie systemu badań laboratoryjnych w szpitalu oraz poprawa jakości pracy personelu poprzez uporządkowanie systemu zleceń, obróbkę wyniku na poziomie laboratorium, skrócenie czasu realizacji zlecenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH