Badania: 41 proc. szpitali gotowych do I etapu informatyzacji

Na kilka miesięcy przed planowanym startem platformy P1, mającej w założeniu udostępnić szpitalom możliwości elektronicznego raportowania zdarzeń medycznych do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), pełną lub prawie pełną gotowość do wdrożenia procesu deklaruje 41 proc. szpitali - wynika z raportu firmy Fortinet przygotowanego we współpracy z Korporacją Badawczą Pretendent.

Z badań wynika także, że ponad 40 proc. ocenia swoje przygotowanie jako przeciętne, co dziesiąta biorąca udział w badaniu placówka ocenia swoją gotowość bardzo źle, a kolejne 5 proc. ankietowanych twierdzi zaś, że ich stan przygotowania jest raczej zły.

Podobnie jest z gotowością jednostek służby zdrowia do pełnego przejścia na Elektroniczną Dokumentację Medyczną (EDM) z dniem 1 sierpnia 2017 roku: 46 proc. badanych uznało stopień przygotowania w tym zakresie jako przeciętny, a 42 proc. jako bardzo dobry lub dobry, natomiast kolejne 10 proc. oceniło to przygotowanie jako raczej złe lub bardzo złe'.

Z badania wynika, że jedynie 10 proc. polskich szpitali byłoby gotowych wprowadzić pełną Elektroniczną Dokumentację Medyczną w styczniu 2014 roku.

Proces elektronicznego obiegu danych medycznych ma być koordynowany za pośrednictwem "Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1)", będącej największym oraz bazowym projektem dla całego Programu Informatyzacji Ochrony Zdrowia, realizowanym przez CSIOZ. Platforma - wedle opinii jej kierownictwa - ma ruszyć już w sierpniu 2014 r. i od tego czasu będzie gotowa, by przyjmować pierwsze dane od szpitali.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH