AHP i Comarch rozpoczynają współpracę w zakresie zdalnej opieki kardiologicznej Dzięki planowanym rozwiązaniom pacjenci opuszczający szpital zostaną objęci zdalną opieką lekarską Fot. Fotolia

American Heart of Poland S.A. (AHP) oraz Comarch Healthcare S.A. (Comarch) rozpoczęły współpracę, której celem jest wprowadzenie i rozpropagowanie innowacyjnych usług telemedycznych dla osób cierpiących na schorzenia sercowo-naczyniowe.

Dzięki planowanym rozwiązaniom pacjenci opuszczający szpital będą mogli zostać objęci zdalną, profesjonalną opieką lekarską, gwarantującą im bezpieczeństwo przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Obie firmy podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej na rzecz badań i rozwoju oraz wdrożenia rozwiązań telemedycznych. Jednocześnie zostały zawarte umowy o wdrożeniu Centralnego Systemu Obsługi Pacjenta (HIS) w AHP, który to system ma być platformą zintegrowaną z rozwiązaniami telemedycznymi, jak również z platformą systemową na potrzeby analizy efektywności kosztowej świadczonych usług (ERP).

Umożliwi to zbudowanie pełnego wglądu w proces leczniczy pacjenta, zarówno ten realizowany bezpośrednio w jednostce medycznej, jak i w ramach zaleceń lekarskich lub dalszej rehabilitacji.

- Dzięki rozwojowi technologii zamierzamy zagwarantować naszym pacjentom opiekę również po zakończeniu pełnego procesu leczenia, gdy wracają do domu - mówi prof. Paweł Buszman, prezes zarządu Amercian Heart of Poland.

- Dlatego chcemy wprowadzić ofertę zdalnej opieki kardiologicznej, ukierunkowanej zarówno na wczesną diagnostykę i profilaktykę, jak i na bieżący monitoring stanu zdrowia pacjentów w grupach wysokiego ryzyka - zaznacza.

- Nawiązanie współpracy z Comarch Healthcare S.A pozwoli na objęcie precyzyjnym monitoringiem kardiologicznym szerokiej grupy pacjentów AHP. W przypadku gdy dotychczas wykonane badania nie dają jednoznacznej diagnozy, możliwa będzie kontynuacja zdalna badań, a personel medyczny AHP będzie na bieżąco nadzorował stan zdrowia swoich pacjentów, podejmując stosowne interwencje, w zależności od okoliczności - komentuje profesor Janusz Filipiak, założyciel i prezes Comarch Healthcare S.A.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH