Firma ABG zawarła z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umowę o wartości powyżej 10 mln zł brutto dotyczącą świadczenia usług konserwacji i modyfikacji systemów PFRON.

Umowa zawarta została na okres 36 miesięcy. Jej przedmiotem jest świadczenie usług utrzymania m.in.: dla jednej z najważniejszych aplikacji wykorzystywanych przez PFRON – systemu ewidencji wpłat obowiązkowych. Dodatkowo umową objęta jest konserwacja systemów w zakresie realizacji opieki nadzoru autorskiego nad wdrożonym oprogramowaniem, a także modyfikacja aplikacji i ich dostosowanie do obowiązujących przepisów prawnych.

Jest to kolejna, długoterminowa umowa podpisana przez PFRON z firmą ABG, która m.in. w 2007 roku zawarła kontrakt na „Rozbudowę systemu ewidencji i poboru wpłat wraz z księgą pomocniczą rozliczeń i systemami współpracującymi".

ABG to jeden z największych dostawców rozwiązań IT – własnych i na zamówienie – dla kluczowych sektorów gospodarki: energetyki, przedsiębiorstw komunalnych, administracji samorządowej, opieki zdrowotnej, służb mundurowych, telekomunikacji i rolnictwa. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Asseco.

W 2008 r. przychody Grupy ze sprzedaży rozwiązań informatycznych dedykowanych dla sektora służby zdrowia wyniosły 58812 tys. zł. Tym samym dało to Grupie pierwsze miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi tego sektora w roku 2008 (bez uwzględnienia pozycji firm: Kamsoft i UHC, które nie ujawniły swoich przychodów).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH