Na wizytę u lekarza będzie można zapisać się przez internet, a Informacje o zrealizowanych i planowanych świadczeniach medycznych mają być dostępne on-line

Na system mają składać się: System Informacji Medycznej (SIM), dziedzinowe systemy teleinformatyczne oraz rejestry medyczne.

SIM będzie obsługiwany przez platformę on-line, dzięki której zostaną udostępnione usługi i zasoby cyfrowych rejestrów medycznych. Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych umożliwi natomiast dostęp pacjentów do informacji o zrealizowanych i planowanych świadczeniach zdrowotnych oraz raportów z udostępnienia danych ich dotyczących. Pozwoli także na przekazywanie przez świadczeniodawców informacji o zrealizowanych i planowanych świadczeniach, a także na wymianę danych zawartych w elektronicznej dokumentacji medycznej.

Świadczeniodawcy będą mogli wymieniać dokumenty elektroniczne dotyczące stanu zdrowia pacjenta w celu prowadzenia diagnostyki, ciągłości leczenia oraz zaopatrzenia w produkty lecznicze i wyroby medyczne (m.in. e-recepty i e-skierowania).

W ocenie resortu zdrowia, dzięki SIM zostanie wyeliminowana możliwość zapisywania się na listy osób oczekujących na udzielenie świadczenia w kilku poradniach o tej samej specjalizacji. Wykrycie nadużyć polegających np. na realizowaniu recept wystawionych na osoby nieżyjące, fałszowaniu recept, fałszowaniu rozliczeń - będzie możliwe już na etapie ich realizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH