PARTNER SERWISU
Powstało Porozumienie na rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach Prof. Ewa Bernatowska: - Powołanie Porozumienia stanowi ważny krok ku podjęciu publicznej debaty na temat znaczenia szczepień ochronnych. Fot. Archiwum

Powstało Porozumienie na rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach. Intencją współtwórców Porozumienia jest zabranie wspólnego głosu ekspertów systemu, klinicystów oraz przedstawicieli organizacji pacjentów w dyskusji nt. stosowania szczepień ochronnych, ich właściwości oraz wpływu na zdrowie społeczeństw.

Szczepienia ochronne wywołują ogromne emocje - rodziców, opiekunów oraz lekarzy pediatrów, którzy w swojej codziennej pracy stają w ogniu pytań o ich sens i wartość. Inicjatywy podejmowane przez Porozumienie będą zachęcać do merytorycznej dyskusji, otwartego dialogu oraz społecznej debaty - zapewniają inicjatorzy Porozumienia, które powstało pod auspicjami Instytutu Ochrony Zdrowia.

- Powołanie Porozumienia na rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach stanowi ważny krok ku podjęciu publicznej debaty na temat znaczenia szczepień ochronnych w wymiarze zdrowia publicznego i zdrowia indywidualnego. W ramach inicjatywy chcemy promować wiedzę naukową, popartą gruntownymi badaniami i docierać do rodziców, którzy decydują o zdrowiu swoich dzieci - powiedziała prof. Ewa Bernatowska, kierownik Kliniki Immunologii z Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, członkini Porozumienia.

Jak dodała, w natłoku dzisiejszych przekazów medialnych jest to jedyna droga, by to wiedza merytoryczna była brana pod uwagę, gdy mowa o strategicznych dla zdrowia decyzjach.

Do Porozumienia na rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach dotychczas przystąpili także: dr hab. Piotr Albrecht, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Ewa Duszczyk, dr Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie, dr hab. Teresa Jackowska, konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, dr Anna Nitka, dr Marian Patrzałek, prof. Anna Skoczyńska, kierownik Zakładu Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej Narodowego Instytutu Leków oraz prof. Jacek Witkowski, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz przewodniczący Komitetu Immunologii i Epidemiologii Zakażeń Człowieka PAN.

Jak nas poinformowano, pomysłodawcą i inicjatorem Porozumienia jest Instytut Ochrony Zdrowia (ośrodek analityczny typu think-tank) w partnerskiej współpracy z firmą Pfizer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH