PARTNER SERWISU

W tym roku odbędzie się jeszcze 10 spotkań dla pielęgniarek szczepiących - w ramach warsztatów „Dylematy współczesnych rodziców, czyli jak bez stresu rozmawiać o szczepieniach pediatrycznych”. Dotychczasowe spotkania pielęgniarki oceniły jako wartościowe - informuje NIPiP.

Warsztaty zawierają dwa panele warsztatowe. Pierwszy panel "Komunikacja z rodzicami" jest prowadzony przez psychologa, drugi ma formę wykładu.

Warsztaty z psychologiem miały na celu pogłębienie umiejętności interpersonalnych z komunikacji z rodzicami małych pacjentów. Uczestnicy szkolili się jak aktywnie słuchać i odczytywać emocje zarówno rodziców jak i dzieci, oraz jak zadbać o skuteczny przekaz rozmowy. 

W wiosennym cyklu szkoleń, które odbyły się w 22 miastach wzięło udział ponad 670 pielęgniarek i pielęgniarzy.

Pielęgniarki i pielęgniarze, którzy nie mieli okazji wziąć udziału w edycji wiosennej warsztatów, mają jeszcze okazję do udziału w jesiennej edycji spotkań, które odbędą się w: Szczecinie (14.10.2017), Lesznie (20.10.2017), Trójmieście (13 lub 20.10.2017), Lubartowie (18 lub 20.10.2017), Leżajsku (19 lub 20.10.2017), Łodzi (21.10.2017), Białymstoku (28.10.2017), Częstochowie (28.10.2017), Warszawie (październik - termin zostanie ustalony wkrótce), a także w Raciborzu (18.11.2017).

220 uczestników szkoleń, które dotąd się odbyły, wypełniło ankiety. 99% ankietowanych zaznaczyło, że zarówno tematyka warsztatów z psychologiem, jak i zakres wykładu o szczepieniach budziły ich zainteresowanie. 97% ankietowanych uznało, że formuła spotkania z psychologiem została dobrana bardzo dobrze. Z formuły wykładu szczepionkowego zadowolonych było 98% ankietowanych. 94% uczestników poleciłoby udział w szkoleniu swoim koleżankom lub kolegom.

Jak podaje NIPiP podaje też, że ankietowani wskazywali również jaka tematyka kolejnych szkoleń byłaby dla nich interesująca.

Np. 56% wykazało zainteresowanie ogólną tematyką szczepień, a w szczególności zagadnieniami związanymi z kalendarzem szczepień z uwzględnieniem miejsc wkłucia, a także odczynów poszczepiennych, 18% wskazało zapotrzebowanie na kontynuację warsztatów z komunikacji z rodzicami, w tym z poszerzeniem o komunikację ze starszymi dziećmi; 17% zaznaczyło potrzebę szkolenia z przepisów prawnych dotyczących szczepień z naciskiem na problematykę uchylania się od obowiązku szczepienia.

Więcej: nipip.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH