PARTNER SERWISU
MON: nowy kalendarz szczepień dla żołnierzy

Minister obrony narodowej wydał nowe rozporządzenie w sprawie programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych oraz sposobu rejestracji przeprowadzanych szczepień ochronnych (Dz. U. Poz. 198). Wejdzie ono w życie 27 lutego br.

Nowe rozporządzenie dopuszcza w ramach realizacji programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych stosowanie szczepionek poliwalentnych i skojarzonych. Do kalendarza szczepień dodano takie szczepienia jak m. in. szczepionka skojarzona poliwalentna, inaktywowana przeciwko błonicy-tężcowi i poliomyelitis (dTPolio).

Dodatkowo rozporządzenie określa sposób dokumentacji realizacji szczepień przez świadczeniodawcę. Zgodnie z nim świadczeniodawca wykonanie szczepienia odnotowuje w dokumentacji medycznej prowadzonej w punkcie szczepień oraz w Międzynarodowej Książeczce Szczepień.

Ponadto świadczeniodawca wykonujący szczepienia ochronne żołnierzy zawodowych ma obowiązek przekazać do jednostki organizacyjnej wojskowej służby zdrowia wyznaczonej przez szefa jednostki organizacyjnej właściwej do spraw zdrowia podległej Ministrowi Obrony Narodowej, w terminie siedmiu dni od dnia wykonania szcepienia, dane wskazane rozporządzeniem. W odniesieniu do Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie przekazuje się danych personalnych.

Więcej: dziennikustaw.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH