PARTNER SERWISU
Genewa: rusza międzynarodowa kampania promująca profilaktykę grypy

W Genewie odbyła się konferencja inaugurująca światową kampanię informacyjną skierowaną do personelu medycznego w zakresie profilaktyki grypy. Spotkanie zorganizowało World Medical Association, którego członkiem jest Naczelna Izba Lekarska.

W działania rekomendowane przez światowe autorytety medyczne wpisuje się Narodowy Program Zwalczania Grypy, ogólnopolska kampania edukacyjna, której celem jest budowanie świadomości zagrożeń wynikających z grypy i jej powikłań. W seminarium wzięli udział m.in. członkowie gabinetów państw stowarzyszonych w WHO i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Wydarzenie, odbywające się w ramach Światowego Zgromadzenia Zdrowia w Genewie, było okazją do przedstawienia międzynarodowej kampanii informacyjnej WMA, komunikującej środowisku medycznemu korzyści płynące z profilaktyki grypy.

Jak podkreślali zebrani eksperci, grypa, według badań WHO, stanowi przyczynę śmierci od 250 tys. do 500 tys. osób rocznie na całym świecie. Pracownicy ochrony zdrowia pełnią ważną rolę zarówno w transmisji choroby, jak i jej zapobieganiu, jednak poziom wyszczepialności przeciwko grypie wśród personelu medycznego pozostaje niesatysfakcjonujący, również w krajach rozwiniętych.

Spotkanie służyło wymianie doświadczeń ekspertów z całego świata, prowadzących działania na rzecz edukacji personelu medycznego w zakresie szczepień przeciwko grypie. Jak się okazuje, Narodowy Program Zwalczania Grypy, którego celem jest zmiana postawy personelu medycznego w Polsce, prowadzącej do poprawy bezpieczeństwa własnego i otoczenia, dobrze wpisuje się w trend wyznaczony przez WMA.

- Naszym obowiązkiem jest budowanie świadomości stowarzyszonych organizacji i podkreślanie problemów, które mają poważne skutki dla praktyk lekarzy w zakresie opieki klinicznej i prewencji. Grypa to jeden z takich problemów. Jest ważnym globalnym zagrożeniem dla zdrowia, które jest często pomijane - skomentował Stan Perkins, prezydent WMA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH