RPP o kampanii "Reumatyzm ma młodą twarz" Fot. Archiwum

Na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta opublikowane zostały informacje dotyczące kampanii społecznej "Reumatyzm ma młodą twarz" organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się razem".

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób reumatycznych, które dotykają nie tylko osoby starsze, ale również dzieci i osoby młode. Chodzi o zbudowanie świadomości na temat konsekwencji z jakimi wiążą się choroby reumatyczne, wskazanie na dużą potrzebę wsparcia psychologicznego młodych chorych reumatycznie, a także zwrócenie większej uwagi na znaczenie wczesnego diagnozowania chorób reumatycznych.

Cechą charakterystyczną Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS), Młodzieńczego Idiopatycznego Zapalenia Stawów (MIZS) czy Tocznia są przewlekłe zmiany zapalne w obrębie tkanki łącznej - jest ona najbardziej zróżnicowaną spośród wszystkich tkanek człowieka, a jej zasadnicza funkcja polega na zapewnieniu łączności miedzy pozostałymi tkankami organizmu. Są to schorzenia nieuleczalne, z którymi trzeba walczyć, dbając o wysoką jakość życia młodych chorych.

Pod hasłem "reumatyzm" kryje się blisko 200 schorzeń. Dotykają one ludzi bez względu na płeć, wiek, czy rasę. Na choroby reumatyczne cierpi co czwarty Polak - ogólną liczbę chorych szacuje się na około 10 milionów. Atakują podstępnie głównie osoby młode, najczęściej pomiędzy 20 a 45 rokiem życia.

Więcej: www.bpp.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH