PTR o funkcjonowaniu aplikacji monitorującej programy lekowe w reumatologii Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Polskie Towarzystwo Reumatologiczne poinformowało o zmianach w funkcjonalności aplikacji SMPT w programach reumatologicznych w taki sposób, żeby umożliwić kwalifikację nowych pacjentów do programów zgodnie z aktualnymi kryteriami.

Polskie Towarzystwo Reumatologiczne (PTR) informuje, że z dniem 6 czerwca 2017 r., po wspólnych ustaleniach Zespołu Konsultanta Krajowego w dziedzinie reumatologii, Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia, została zmieniona funkcjonalność obecnej aplikacji SMPT w programach reumatologicznych.

Zmiana ma na celu umożliwienie kwalifikację nowych pacjentów do programów zgodnie z obowiązującymi od 1 marca 2017 r. nowymi kryteriami.

Aktualnie w programach lekowych B.33 (RZS i MIZS), B35 (ŁZS) i B.36 (ZZSK) standardowy wniosek kwalifikacyjny pozwala na wpisanie danych zgodnych z obowiązującymi kryteriami programów lekowych.

Wszelkie ograniczenia i walidacje pól, które były dostosowane do poprzednich kryteriów programów zostały usunięte. Umożliwi to sprawne kwalifikowanie nowych pacjentów poprzez aplikację SMPT bez konieczności stosowania wydłużonej drogi składania wniosków do Zespołu Koordynacyjnego w formie papierowej, co utrudniało szybki dostęp pacjentów do terapii.

Jednocześnie w programach lekowych B.35 i B.36 dodano możliwość wnioskowania o leczenie certolizumabem pegol, który jest refundowany w tych wskazaniach od 1 stycznia 2017 r., ale z powodu braku możliwości wyboru leku w SMPT także było to utrudnione.

Ponadto nowa funkcjonalność obecnej aplikacji SMPT zakłada brak konieczności wypełniania ankiet monitorujących. Kryteria ankiet monitorujących, które obowiązywały dotychczas w SMPT były także niezgodne z aktualnymi programami lekowymi, dlatego wymóg ich uzupełniania nie znajdował uzasadnienia.

Aktualnie trwają pracę nad nową aplikacją SMPT, która będzie w pełni dostosowana do obowiązujących programów lekowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH