NFZ o posiedzeniu Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego w Reumatologii

Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawił na stronie internetowej kolejny protokół z posiedzenia Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Biologicznego w Chorobach Reumatycznych. Podczas ostatniego posiedzenia Zespołu mówiono m.in. o stosowaniu w ramach programów lekowych leków biopodobnych zawierających infliksymab.

Ostatnie (63.) spotkanie odbyło się 23 kwietnia 2014 roku w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie.

Podczas spotkania zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Lekami NFZ dr Andrzej Śliwczyński naświetlił ekspertom sytuację dot. dostępności leczenia biologicznego w Polsce.

Na zebraniu omówiono m.in. raport z wykorzystania systemu informatycznego w chorobach reumatycznych (RZS, MIZS, ZZSK, ŁZS) firmy Asseco na dzień 23.04.2014 r.

Przewodnicząca Zespołu Koordynacyjnego poinformowała o piśmie wiceministra zdrowia Igora Radziewicza-Winnickiego dotyczącego możliwości stosowania w ramach programów lekowych leków biopodobnych zawierających infliksymab.

W ramach programów lekowych zastosowanie każdego leku zawierającego infliksymab jest dopuszczalne w jednakowym zakresie. Dopuszczalne jest dowolne zamiennictwo w zakresie leków zawierających infliksymab na każdym poziomie terapii.

Wskazana w treści programów lekowych zamiana terapii wymagająca zgody Zespołu Koordynacyjnego dotyczy wyłącznie zamiany jednego inhibitora TNF na inny inhibitor TNF albo na lek biologiczny o innym mechanizmie działania. Zatem nie dotyczy to zmian stosowanych w terapii na poziomie cząsteczki o tej samej nazwie INN.

Wyznaczono termin kolejnego posiedzenia na dzień 21 maja 2014 r.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH