Konferencja ordynatorów oddziałów reumatologii - trwa rejestracja Fot. archiwum RZ

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji zaprasza 2 i 3 czerwca na coroczną Konferencję Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych w Warszawie. Tradycyjnie już, w pierwszym dniu - spotkanie w Ministerstwie Zdrowia poświęcone zagadnieniom systemowym, w drugim - wykłady i dyskusje dotyczące aspektów klinicznych.

35 Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych skierowana jest głównie do osób zarządzających oddziałami i poradniami reumatologicznymi w całym kraju. Organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy wsparciu Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

W ramach tegorocznej edycji Konferencji planowane są dwa wydarzenia:

• Konferencja Reumatologia 2016 (2 czerwca, czwartek, godz. 12:00-17:30, Ministerstwo Zdrowia)
• Konferencja Standardy w reumatologii 2016 (3 czerwca, piątek, godz. 9:00-14:30, Hotel Radisson Blu Sobieski).

Konferencja Reumatologia 2016 (2 czerwca) koncentrować się będzie głównie na  zachodzących obecnie zmianach w systemie opieki zdrowotnej. Szczegółowo omówione zostaną kwestie: referencyjności ośrodków reumatologicznych, rozwoju wczesnej diagnostyki chorób reumatycznych w ramach opieki koordynowanej, a także leczenie biologiczne w  Polsce - m.in. w aspekcie dostępności i kosztów systemowych. 
Tego dnia zostaną również wręczone nagrody czasopisma Reumatologia za  najlepsze publikacje naukowe w roku 2015.

Konferencja Standardy w reumatologii 2016 (3 czerwca) poświęcona będzie aspektom klinicznym i naukowym. Szczegółowo omówiony zostanie postęp w zakresie diagnostyki chorób reumatycznych (w tym medycyna spersonalizowana), terapii oraz skuteczności dostępnych rozwiązań (w tym agresywnego leczenia w chorobach reumatycznych).

Wśród zagadnień jakie poruszą podczas wykładów znani specjaliści w dz. reumatologii znajdą się również takie jak: stosowanie leków biologicznych w chorobach reumatycznych dzieci, aktualne zalecenia terapeutyczne w chorobach reumatycznych u pacjentek w ciąży, nowe opcje terapeutyczne w leczeniu tocznia.

Strona konferencji: zjazdordynatorow.pl
Rejestracja: rejestracja/35-konferencja

****
- W Polsce borykamy się z bardzo dużymi opóźnieniami w rozpoznawaniu zapalnych chorób reumatycznych. Wynika to z niskiej świadomości społecznej, kojarzącej choroby reumatyczne jako choroby ludzi starych, podczas gdy zapalne choroby reumatyczne dotykają ludzi młodych - zwraca uwagę prof. Brygida Kwiatkowska, z-ca dyr. Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, nawiązując do jednego z ważnych tematów poruszanych podczas Konferencji, jakim będzie rozwój wczesnej diagnostyki chorób reumatycznych w ramach opieki koordynowanej w kontekście współpracy reumatologów z lekarzami POZ.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH