HCC: Reumatologia - skuteczność leczenia i koszty społeczne Na chorobę zwyrodnieniową zapadają osoby starsze, ale reumatyczne choroby zapalne atakują ludzi młodych. Fot. archiwum RZ

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress) trwającego od 18 d0 20 lutego odbędą się dwie sesje poświęcone reumatologii. Tematyka pierwszego spotkania obejmie zagadnienia medyczne, w tym ocenę skuteczności leków stosowanych w reumatologii.

W drugiej sesji omówione zostaną społeczne, organizacyjne i finansowe aspekty leczenia chorób reumatycznych, w tym błędne, stereotypowe postrzeganie tych schorzeń, jako dolegliwości dotykających wyłącznie osób starszych.

Health Challenges Congress odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką, wielosektorową i wielodyscyplinarną debatę, m.in. polityków, lekarzy i środowisk biznesowych mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych.

Progrm Kongresu i rejestracja uczestników: www.hccongress.pl

W dyskusji poświęconej leczeniu chorób reumatycznych wezmą udział znani specjaliści z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, konsultant krajowy oraz eksperci ochrony zdrowia.

Sesja "Terapeutyczne wyzwania i przyszłość reumatologii" została zaplanowana na czwartek 18 lutego, w godz. 12.00-13.30.

W programie sesji:
• Czy i kiedy medycyna personalizowana zostanie wprowadzona do leczenia chorych na choroby reumatyczne?
• Znaczenie wczesnej diagnostyki w zapalnych chorobach reumatycznych
• Nowe kierunki leczenia w zapalnych chorobach reumatycznych i chorobie zwyrodnieniowej
• Ocena skuteczności aktualnie stosowanych leków w reumatoidalnym zapaleniu stawów i spondyloartropatiach
• Ocena skuteczności aktualnie stosowanych leków w toczniu rumieniowatym układowym, zespole Sjӧgrena i twardzinie układowej

Na kolejną sesję z dziedziny reumatologii "Leczenie chorób reumatycznych - aspekty finansowe i organizacyjne" zapraszamy także w czwartek 18 lutego, w godz. 14.00-15.30.

W programie sesji:
• Znaczenie kosztów pośrednich w ocenie koszt-efektywność technologii medycznych w reumatologii. Metodologia liczenia kosztów pośrednich
• Wpływ choroby na inne aspekty życia chorego, w tym przede wszystkim na ryzyko utraty pracy
• Wycena świadczeń jako narzędzie kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce na przykładzie reumatologii
• Potrzeba rozwiązań systemowych w zapobieganiu i leczeniu choroby zwyrodnieniowej – propozycja zmian
• Reumatologia nie jest nauką o lecznictwie sanatoryjnym i chorobach starszych ludzi, których łamią stawy przy zmianie pogody... Konieczność zmiany myślenia i świadomości społecznej dotyczącej reumatologii – zarówno wśród chorych, jak i wśród lekarzy oraz decydentów.

***

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, organizowanego przez Grupę PTWP S.A. (wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia), odbędzie się ponad 40 sesji sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny. W Kongresie weźmie udział ok. 3 tys. osób, w tym 250 prelegentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH