Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego to nieodłączna część szybkiej ścieżki onkologicznej. Będzie uprawniała do diagnostyki i leczenia bez limitów, z zachowaniem wyznaczonych terminów.

Jak informuje resort zdrowia, karta będzie pełniła dwie zasadnicze funkcje:

• zastąpi skierowanie - pacjent, który ją otrzyma, będzie miał prawo do diagnostyki i leczenia bez limitów, z zachowaniem wyznaczonych terminów;
• znajdą się w niej wszystkie informacje dotyczące diagnostyki i leczenia pacjenta - od wejścia na szybką ścieżkę onkologiczną, aż do zakończenia leczenia, kiedy wróci on pod opiekę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Wgląd w kartę będą mieli wszyscy lekarze zaangażowani w proces diagnostyki i leczenia danego pacjenta.

Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego będzie wydawał lekarz POZ, jeśli stwierdzi u pacjenta podejrzenie choroby nowotworowej. Karta dla pacjentów z potwierdzonym nowotworem złośliwym będzie wydawana również przez lekarzy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) lub w szpitalu.

Uwagi do projektu rozporządzenia w sprawie wzoru karty diagnostyki i leczenia onkologicznego można zgłaszać do 7 listopada 2014 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH