Współpraca R&D w obszarze onkologii

Merck Serono i Selvita ogłaszają współpracę badawczo - rozwojową w obszarze onkologii. Celem współpracy jest identyfikacja i rozwój małocząsteczkowych inhibitorów celujących specyficznie w enzymy regulujące metabolizm komórek nowotworowych (cancer metabolism).

W ramach umowy, w latach 2013 - 2015 Selvita otrzyma od Merck Serono 2,4 mln euro (ok. 10 mln zł) z tytułu prac badawczo - rozwojowych prowadzonych przez spółkę i dodatkowe fundusze na pokrycie kosztów zewnętrznych.

Merck Serono będzie również wykonywać dodatkowe prace badawcze na własny koszt, w ramach wspólnie opracowanego harmonogramu. Po zakończeniu współpracy strony deklarują chęć dalszego rozwoju cząsteczek odkrytych w ramach projektu. W przypadku osiągnięcia zamierzonych celów w rozwoju przedklinicznym i klinicznym nowych cząsteczek będących rezultatem współpracy, Selvita otrzyma dodatkowe płatności z tytułu kamieni milowych.

Celem wspólnego projektu jest dostarczenie w badaniach klinicznych pierwszych inhibitorów enzymów regulujących metabolizm komórek nowotworowych o szerokim potencjale terapeutycznym. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH