Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie jako jedyny ośrodek onkologiczny w woj. mazowieckim uzyskał certyfikat akredytacyjny przyznany przez ministra zdrowia - podała lecznica w informacji przekazanej mediom.

Szpital udziela świadczeń od 4 stycznia 2010 r. w zakresie onkologii - od szerokiej diagnostyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie nowotworów w ramach przesiewowych profilaktycznych programów zdrowotnych po leczenie operacyjne w ramach chirurgii onkologicznej, przez radioterapię 3D, brachyterapię 3D, chemioterapię, terapeutyczne programy lekowe, aż po rehabilitację pooperacyjną oraz późniejszą opiekę specjalistyczną w poradniach przyszpitalnych.

Budynek szpitala jest podzielony na trzy bloki: łóżkowy, diagnostyczno-zabiegowy i radioterapię. W lecznicy funkcjonuje oddział onkologii klinicznej z pododdziałami: chirurgii onkologicznej, urologii, ginekologii onkologicznej, radioterapii oraz oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Dodatkowo placówka dysponuje własnym zakładem diagnostyki obrazowej, zakładem diagnostyki laboratoryjnej, centralną sterylizatornią, apteką wraz z pracownią cytostatyczną.

W lecznicy chorzy są hospitalizowanie w jedno- i dwuosobowych pokojach, wyposażonych w pełen węzeł sanitarny. Łączne w szpitalu w Wieliszewie dostępnych jest 92 łóżek (w tym 6-łóżkowy OAiIT). Pacjenci przebywający w szpitalu objęci są opiekę lekarską i pielęgniarską z pełnym dostępem do psychologa i rehabilitanta, którzy pomagają w trudnej sytuacji radzenia sobie z chorobą nowotworową.

Minister zdrowia wydając w połowie listopada 2013 r. szpitalowi certyfikat akredytacyjny potwierdza, że usługi świadczone są zgodnie z najlepszymi standardami medycznymi i bezpieczeństwa pacjentów.Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH