Uzdrowiska Kłodzkie realizują program rehabilitacji onkologicznej Fot. PGU

Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, realizują rehabilitację w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego, w ramach prewencji rentowej ZUS.

Najlepszym sposobem odzyskania sprawności psycho-fizycznej, umożliwiającej kobiecie po mastektomii powrót do pełnego funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym, jest  prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja.

- Do dyspozycji naszych pacjentek oddajemy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, komfortowe wnętrza,  całodobową opiekę lekarsko - pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. Widzimy jak duże postępy robią pacjentki, jak rehabilitacja wpływa pozytywnie na poprawę komfortu ich życia - mówi dr Barbara Radecka, specjalista onkologii w Uzdrowiskach Kłodzkich - Grupa PGU.

Program rehabilitacji w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego jest realizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym "Wielka Pieniawa" w Polanicy-Zdroju. Jest to rehabilitacja w pełni finansowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Orzeczenie o potrzebie rehabilitacji wydawane jest na wniosek lekarza prowadzącego leczenie oraz podczas kontroli zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy, przy ustalaniu uprawnień do świadczenia rehabilitacyjnego oraz podczas orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych.

- Na rehabilitację onkologiczną w naszym uzdrowisku mogą zostać skierowane osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim, pobierające świadczenie rehabilitacyjne lub okresową rentę z tytułu niezdolności do pracy, jak również osoby pracujące, które są zagrożone całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy - wyjaśnia Barbara Radecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH