Techniki analizy genomu: darmowe sekwencjonowanie próbek dla uczestników warsztatów

Uczestnicy warsztatów o technikach analizy genomu w badaniach nowotworów będą mieć możliwość darmowego sekwencjonowania próbek zgłoszonych przez siebie.

We wtorek (28 października) na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbędą się warsztaty poświęcone wykorzystaniu technik analizy całego genomu w badaniach nowotworów. Metody te znajdują coraz liczniejsze zastosowania kliniczne, dostarczając informacji potrzebnych w diagnostyce, planowaniu i monitorowaniu terapii oraz ocenie rokowania.

Warsztaty są organizowane przez zespół prof. dr hab. Rafała Płoskiego z Zakładu Genetyki Medycznej w ramach projektu BASTION.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane najnowsze aplikacje metod genomicznych w onkologii. Wykład wygłosi między innymi dr hab. Ellen Heitzer z Instytutu Genetyki Człowieka na Uniwersytecie Medycznym w Graz (Austria). Omówi zagadnienie: Monitorowanie swoistych dla nowotworu zmian genetycznych w surowicy krwi.

Zarejestrowani uczestnicy warsztatów poświęconych wykorzystaniu technik analizy genomu w badaniach nowotworów maja szansę na udział w ćwiczeniach praktycznych. Będą one polegać na udziale w sekwencjonowaniu próbek zgłoszonych przez samych uczestników. Część praktyczna odbędzie się w ciągu tygodnia po głównej części warsztatów.

Organizatorzy bezpłatnie zapewniają przygotowanie odpowiednich bibliotek z przekazanego materiału, sekwencjonowanie biochemiczne oraz analizę danych, w wariantach adekwatnych do przedstawianych problemów badawczych.

Aby jak najszerzej upowszechniać doświadczenie z NGS, w procedurze selekcji organiozatorzy będą ograniczać wybór do maksimum jednego zgłoszenia z każdego ośrodka.

Propozycje badań należy zgłaszać na adres: michal.gieraltowski (et) wum.edu.pl do 24 października 2014, do godz. 10:00.

 

Więcej: www.bastion.wum.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH