Świętokrzyskie: ŚCO ma terenowe filie w Opatowie i Ostrowcu Otwarciu filii ŚCO w Opatowie towarzyszyła akcja edukacyjno-profilaktyczna dla mieszkańców połączona z badaniami i konsultacjami u onkologów. Fot. Materiały prasowe

Konsultacyjne gabinety onkologiczne Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zostały otwarte pod koniec czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim i Opatowie.

Jak informuje ŚCO, konsultacyjny gabinet onkologiczny w Opatowie mieści się w budynku starego szpitala przy ulicy Szpitalnej 4.

Powstał dla pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową, którzy wymagają zaplanowania dalszego postępowania i leczenia onkologicznego, dla pacjentów u których istnieje istotne podejrzenie choroby nowotworowej i wymagają oni dogłębnej diagnostyki w ośrodku onkologicznym oraz dla pacjentów, u których istnieje wysokie ryzyko choroby nowotworowej i wymagają ścisłej kontroli onkologicznej.

Konsultacyjny gabinet onkologiczny w Ostrowcu Świętokrzyskim działa w budynku poradni chorób piersi Szpitala Powiatowego.

Z konsultacji w pierwszej kolejności mogą korzystać pacjenci szpitala, osoby z podejrzeniem nowotworu skierowane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz pacjenci po zakończeniu leczenia onkologicznego, którzy wymagają jeszcze wizyt kontrolnych u onkologa.

W obu filiach porady onkologiczne udzielają raz w tygodniu lekarze ŚCO. Jak informuje profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO, konsultacyjne gabinety onkologiczne są pierwszym krokiem do utworzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim i Opatowie oddziałów dziennych chemioterapii – filii ŚCO.

- Mam nadzieję, że takie oddziały przy życzliwej pomocy władz samorządowych, uda się nam otworzyć w 2017 roku. Zależy nam, żeby onkologia była bliżej pacjentów, aby mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i opatowskiego mogli korzystać z opieki onkologa w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a jednocześnie byli po merytoryczną opieką Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

- Dodaje: - To pozwoli na zapewnienie im ciągłości i kompleksowości opieki. Liczymy na dobrą współpracę z lekarzami ze szpitali w Ostrowcu i Opatowie, gdzie będzie można wykonywać część diagnostyki i zabiegów.

W powiecie ostrowieckim notuje się rocznie ponad 500 nowych zachorowań na nowotwory, w powiecie opatowskim około 200. W 2015 roku 3928 pacjentów z powiatu ostrowieckiego korzystało z opieki ŚCO.

Od początku 2016 roku ŚCO otworzyło trzy swoje filie - we Włoszczowie, Opatowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Powstanie filii terenowych zostało ujęte w mapach potrzeb zdrowotnych w zakresie opieki onkologicznej dla województwa świętokrzyskiego. Od 2010 roku działa filia ŚCO (poradnia onkologiczna i dzienny oddział chemioterapii) w szpitalu w Starachowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH