Staszów: powstaje filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Po podpisaniu oporozumienia ws. utworzenia filii ŚCO; FOT. ŚCO

W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie powstanie konsultacyjny gabinet onkologiczny. Umowę w tej sprawie podpisali dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz starosta i dyrektor staszowskiej lecznicy.

Konsultacyjny gabinet onkologiczny w Staszowie będzie działał od września jako filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Odpowiednie porozumienie podpisali 1 sierpnia Michał Skotnicki - starosta powiatu staszowskiego, prof. Stanisław Góźdź - dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Józef Żółciak - pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Staszowie.

Lekarz z ŚCO konsultujący w filii zapewni pacjentom z powiatu staszowskiego opiekę onkologiczną w pobliżu ich miejsca zamieszkania, a w razie potrzeby będzie koordynował dalszą diagnostykę i leczenie w Centrum Onkologii w Kielcach.

Jak podkreślił prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, nowotwory stały się problemem społecznym i samo Centrum Onkologii w Kielcach nie poradzi sobie z rosnącą szybko liczbą chorych.

- Dlatego zależy nam na współpracy ze szpitalami powiatowymi. Szpital w Staszowie ma świetne zaplecze w postaci nowoczesnego bloku operacyjnego, działu diagnostyki obrazowej i wyszkolonej kadry. Najlepszą formą pomocy chorym jest wyjście w teren i tworzenie filii naszego Centrum w powiatach, by maksymalnie skrócić drogę chorego do opieki onkologicznej - wyjaśnił prof. Góźdź.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH