Śląskie: akcja profilaktyczna przed Dniem Walki z Rakiem Fot. mat. prasowe

Bezpłatne porady lekarzy i innych specjalistów, a także szczegółowe informacje na temat refundowanych przez NFZ badań profilaktycznych będą czekać w piątek i w sobotę (2 i 3 lutego) na mieszkańców woj. śląskiego.

Akcję w wielu miastach regionu współorganizują różne instytucje pod egidą śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - 4 lutego obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji, już w piątek 2 lutego pracownicy naszego oddziału przypomną odwiedzającym Fundusz o możliwości skorzystania z programów profilaktycznych - poinformowała w czwartek (1 lutego) rzeczniczka śląskiego NFZ Małgorzata Doros.

#niebojsiebadajsie to akcja prowadzona w piątek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie wraz z NFZ, Sanepidem i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

- Przypominamy, jakie badania profilaktyczne dla jakich grup pacjentów i w jakich odstępach czasu są refundowane przez NFZ. Mowa przede wszystkim o kolonoskopii, mammografii oraz cytologii - powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem w Częstochowie będzie Katarzyna Stachowicz - działaczka społeczna, która poddała się profilaktycznej mastektomii i rekonstrukcji piersi. Teraz jest twarzą kampanii społecznej, której celem jest uznanie zabiegu profilaktycznej, podskórnej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją jako świadczenia gwarantowanego, refundowanego przez NFZ dla kobiet obciążonych mutacją genu BRCA1.

Na bezpłatne porady onkologa, dermatologa, internisty oraz dietetyczki mogą liczyć pacjenci odwiedzający 2 lutego delegaturę NFZ w Rybniku. Będzie można także zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy we krwi oraz skonsultować z dermatologiem wygląd podejrzanych znamion. Specjaliści Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku będą udzielać porad w zakresie prewencji onkologicznej oraz orzecznictwa lekarskiego ZUS.

W Delegaturze w Bielsku-Białej będzie można spotkać się z przedstawicielami Stowarzyszenia Amazonki oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej. Przedstawicieli bielskiej delegatury tego dnia będzie można spotkać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej, Starostwie Powiatowym w Cieszynie i Starostwie Powiatowym w Żywcu. Pacjenci uzyskają informacje na temat profilaktyki nowotworów oraz możliwości zadbania o swoje zdrowie w ramach bezpłatnych badań.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH