Projekt 45+. Wczesne wykrywanie nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn

Ministerstwo Zdrowia w partnerstwie z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie rozpoczęło ogólnopolski cykl spotkań dla lekarzy w ramach realizacji projektu pn.: Opracowanie i wdrożenie programu profilaktycznego w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów układu moczowo-płciowego u pracujących mężczyzn w wieku od 45 roku życia (45+).

Multimedia

Harmonogram

0,29 MB
typ pliku: Prezentacja PDF

Projekt jest ukierunkowany na przeciwdziałanie dezaktywizacji zawodowej mężczyzn - w szczególności osób wykonujących zawody, co do których istnieje wyższe ryzyko wystąpienia wspomnianych nowotworów.

Tematyka spotkań obejmuje zagadnienia dotyczące wczesnego wykrywania chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego oraz wybranych aspektów z dziedziny psychoonkologii. Prelekcje prowadzone są przez lekarzy specjalistów w dziedzinie urologii lub onkologii oraz psychoonkologów z Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Spotkania odbywają się w różnych miastach, w cyklu piątek-sobota. Uczestnictwo w szkoleniu jest nieodpłatne. Za udział przyznawane są punkty edukacyjne.

Rekrutacja odbywa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz odesłanie go na adres e-mail: mezczyzna45plus@coi.pl lub pod nr faksu: (22) 546 30 21. Formularz zgłoszeniowy, jak i szczegółowe informacje są dostępne na platformie internetowej.

Harmonogram spotkań w I półroczu 2012 r.: w pliku poniżej - do pobrania w formacie pdf.

Organizatorzy: Ministerstwo Zdrowia, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Więcej szczegółów: http://www.mezczyzna45plus.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH