Portal Rynku Zdrowia pisał najwięcej o pakiecie onkologicznym

W ciągu miesiąca portal rynekzdrowia.pl najczęściej informował o pakiecie onkologicznym spośród serwisów on-line - wynika z analizy przygotowanej przez NEWTON Media.

Analitycy firmy NEWTON Media zbadali ponownie, przy współpracy z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych, Fundacją Wygrajmy Zdrowie oraz Obywatelskim Porozumienia na rzecz Onkologii, jak często i w jaki sposób pakiet onkologiczny był omawiany w mediach.

W okresie od 16 marca do 19 kwietnia na temat pakietu onkologicznego ukazały się w sumie 1872 informacje, w tym 248 w prasie, 306 w radiu bądź telewizji oraz 1318 na portalach internetowych.

Najwięcej, bo 84 artykuły pojawiły się na portalu rynekzdrowia.pl, jeśli chodzi o prasę, najczęściej na temat pakietu onkologicznego pisała Gazeta Wyborcza. Ekwiwalent reklamowy informacji z prasy wyniósł 3 203 733 zł - podali analitycy.

Najczęściej kwestie związane z pakietem onkologicznym poruszała prasa regionalna - tam ukazało się 54% publikacji na temat pakietu, w dziennikach ogólnopolskich - 27%, w prasie medycznej - 11%.  Niemal 13% wszystkich publikacji prasowych ukazało się na pierwszych stronach gazet.

- To już nasz drugi raport dotyczący pakietu onkologicznego w mediach. Tym razem chcieliśmy sprawdzić, w jaki sposób odebrano propozycje zmian dotyczących pakietu i w jaki sposób zareagowało na nie środowisko medyczne, pacjenci, a także społeczeństwo - powiedział Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie.

- Temat pakietu onkologicznego wciąż wzbudza kontrowersje. A to przekłada się bezpośrednio na poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa - czyli pacjentów. Brak tego aspektu może w wielu wzbudzić niepotrzebny niepokój, brak zaufania do lekarza -  dodał Szymon Chrostowski.

W zakresie zmian w pakiecie onkologicznym wypowiadał się w mediach m.in. minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Objęcie pakietem onkologicznym kolejnych rodzajów nowotworów, uelastycznienie sposobu działania konsyliów lekarskich, które podejmują decyzje o sposobie leczenia - to niektóre zmiany, które zapowiedział w środę, 15 kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH