Polska Liga Walki z Rakiem zaprasza do udziału w konkursie ONKOGRANTY Celem konkursu jest dofinansowanie najlepszych analiz i projektów badawczych Fot. Polska Liga Walki z Rakiem

Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem zaprasza badaczy specjalizujących się w problematyce zdrowotnej, ekonomicznej i społecznej oraz organizacje pozarządowe zainteresowane ochroną zdrowia, a zwłaszcza onkologią i prawami pacjentów, do udziału w konkursie pn. ONKOGRANTY.

Celem konkursu jest dofinansowanie najlepszych analiz i projektów badawczych z dziedziny polityki zdrowotnej  i zdrowia publicznego w obszarze walki z rakiem, twórczo nawiązujących do dokumentu  pt. Strategia Walki z Rakiem w Polsce  2015-2024.

Wnioskodawcami mogą być tylko osoby fizyczne - naukowcy lub zespoły badawcze zatrudnione w publicznych i niepublicznych uczelniach i instytutach badawczych, a także członkowie lub pracownicy organizacji pozarządowych działających w obszarze zdrowia, szczególnie w zakresie onkologii i praw pacjenta. Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne można pobrać ze strony Fundacji www.ligawalkizrakiem.pl

Dokument pt. Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024 powstał w 2014 roku jako efekt współpracy niemal 200 ekspertów, przedstawicieli towarzystw naukowych i organizacji pozarządowych z administracją państwową. Jego głównym celem jest poprawa wyników leczenia nowotworów w Polsce, które nadal znacząco odbiegają od średniej europejskiej.

Oparta na najlepszych światowych wzorcach Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024 przewiduje podjęcie 90 działań koniecznych dla realizacji 30 celów operacyjnych postawionych w 5 obszarach: organizacji i zarządzania systemem zwalczania chorób nowotworowych, nauki i badań nad rakiem, profilaktyki, diagnostyki i leczenia oraz jakości życia w trakcie i po zakończeniu terapii onkologicznej.

W lipcu br. Ministerstwo Zdrowia powołało Zespół ds. Wdrażania Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024 i wskazało priorytetowe obszary działania w zakresie wdrożenia tego programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH