Polak wybrany na prezydenta European Network of Young Gynae Oncologists Dr Kamil Zalewski członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej został wybrany na prezydenta European Network of Young Gynae Oncologists. Fot. Archiwum

W trakcie XX Zjazdu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) w Wiedniu odbyły się wybory do zarządu European Network of Young Gynae Oncologists (ENYGO). Prezydentem ENYGO został wybrany dr Kamil Zalewski. Obejmując to prestiżowe stanowisko, stał się najmłodszym członkiem zarządu ESGO w historii.

Jak informuje Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej, dr Kamil Zalewski w 2017 r. skończył studia doktoranckie realizowane na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w klinice kierowanej przez prof. Włodzimierza Sawickiego.

Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Klinice Ginekologii Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, kierowanej przez dr. Marcina Miśka. Jego zainteresowania kliniczne obejmują leczenie chirurgiczne nowotworów ginekologicznych oraz chirurgię laparoskopową.

Zainteresowania naukowe dr Zalewskiego to  również choroby nowotworowe i stany przednowotworowe sromu.  Realizuje je pracując w zespole prof. Magdaleny Kowalewskiej w Zakładzie Onkologii Molekularnej i Translacyjnej Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie.

Jest głównym badaczem grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu Preludium pt. mikroRNA w surowicy pacjentek ze śródnabłonkową neoplazją sromu oraz chorych na płaskonabłonkowego raku sromu, a także bierze udział w realizacji grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Naukowe w ramach programu Sonata BIS pt. ''Molekularne mechanizmy i markery progresji płaskonabłonkowego raka sromu''.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej bierze udział w licznych projektach. W maju 2017, został wybrany koordynatorem Sekcji Młodych Ginekologów Onkologów działających w ramach PTGO.

European Network of Young Gynae Oncologists w swojej strukturze zrzesza ponad 700 młodych ginekologów, ginekologów onkologów i lekarzy pokrewnych specjalności (z czego blisko 70 osób jest z Polski) i funkcjonuje w ramach struktur ESGO.

Celem, jaki przed sobą stawia ENYGO, jest wspieranie młodych lekarzy zainteresowanych szkoleniem się w dziedzinie ginekologii onkologicznej w ich karierach zawodowych poprzez promowanie aktywności edukacyjnej - organizację licznych kursów, warsztatów i konferencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH